Sunday, May 20, 2018

Portugali MM-rallit juhivad Neuville – Gilsoul. Torn – Sikk katkestasid tehnilistel põhjustel JWRC teisel kohal

Portugali MM-ralli jätkus laupäeval kuue kiiruskatsega, mille jooksul läbiti kahel korral ka võistluse pikim katse Amarante, millel pikkust 37,60 km. Ralli kõige pikemat võistluspäeva alustasid liidrina Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC), kelle edu Elfyn Evans – Daniel Barritt  (Ford Fiesta WRC) ees oli 17,7 ja Dani Sordo – Carlos Del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC) ees 24,3 sekundit.

SS10 Vieira do Minho 1 - 17.50 km

Võistluspäeva avakatse võitsid reedel katkestanud, kuid laupäeval taas rajal tagasi olnud Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC). Katse teised olid ralli liidrid Neuville – Gilsoul, kes kaotasid soomlastele 2,4 sekundiga. Toyotale tõid laupäeva avakatselt teise TOP3 aja Esapekka Lappi – Janne Ferm (Toyota Yaris WRC), kes jäid meeskonnakaaslastest maha 2,6 sekundiga.

SS11 Cabeceiras de Basto 1 - 22.22 km

Päeva teise katse võitsid Evans – Barritt, kes vähendasid Neuville – Gilsoul´iga vahet 5,9 sekundi võrra. Katse teised olid Sordo – Del Barrio, kes kaotasid Fordi sõitjatele 2,8 sekundiga ja kolmandad Latvala – Anttila, kes jäid sinise ovaali sõitjatest maha 4,5 sekundiga.

SS12 Amarante 1 - 37.60 km

Kui eelmisel katsel vähendasid Evans – Barritt, Neuville – Gilsouliga vahet, siis seekord näitasid belglased, kes on ralli liidrid ning võitsid katse ning suurendasid vahet brittidega 17,2 sekundi võrra.
Katse teise ja kolmanda aja jagasid omavahel ära Toyota Gazoo Racing sõitjad Latvala ja Lappi, kes jäid Neuville´st maha vastavalt 6,6 ja 8,7 sekundiga.

Katsel sõitsid suurel kiirusel välja Citroeni meeskonna võistlejad Kris Meeke – Paul Nagle (Citroen C3 WRC). Meeke viidi peale õnnetust haiglasse kontrolli, kuid õnneks oli põhja-iirlasel siiski kõik ok ja pääses peale kontrolli haiglast välja. Korras aga ei saanud öelda Citroen C3 WRC kohta, mis läheb tõenäoliselt mahakandmisele.

SS13 Vieira do Minho 2 - 17.50 km

Peale hoolduspausi sõidetud Vieira do Minho korduvkatse võidu võtsid Evans – Barritt. Fordile tagasid katsel kolmikvõidu laupäeval taas rajal olnud Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) ja Teemu Suninen – Mikko Markkula (Ford Fiesta WRC). Evansist jäi Ogier maha 1,5 ja Suninen 5 sekundiga.

SS14 Cabeceiras de Basto 2 - 22.22 km

Võistluspäeva eelviimase katsel võtsid laupäeva teise katsevõidu Latvala – Anttila. Soomlastest jäid katsel vaid 0,6 sekundi kaugusele Neuville – Gilsoul ja 1,4 sekundiga jäid endistest meeskonnakaaslastest maha Ogier – Ingrassia-

SS15 Amarante 2 - 37.60 km

Laupäeva viimase katsena sõidetud Amarante teise läbimise parimad olid Ogier – Ingrassia. Viiekordsetest Portugali ralli võitjatest jäid 2,5 sekundi kaugusele oma karjääri esimese Portugali ralli võidu poole liikuvad Neuville – Gilsoul. Päeva viimase katse TOP3 lõpetasid Latvala – Anttila, kes jäid prantslastest maha 4 sekundiga.

Enne pühapäevaseid katseid hoiavad Portugali MM-ralli esikohta Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul. Belglastest 39,8 sekundi kaugusele jäävad Elfyn Evans – Daniel Barritt, kes ise edestavad 17,4 sekundiga Dani Sordot – Carlos Del Barriot. TOP 3 üritavad pühapäeval veel kindlasti pääseda ka soomlased Teemu Suninen – Mikko Markkula, kes jäävad Sordo – Del Barriost maha 4,7 sekundiga ning ka Esapekka Lappi – Janne Ferm, keda lahutab enne nelja viimast katset poodiumist 15,8 sekundit.

Ken Torn – Kuldar Sikk pidi võistluse tehnilistel põhjustel katkestama JWRC teiselt kohalt

Portugalis JWRC klassis osalevad Ken Torn – Kuldar Sikk alustasid laupäeva juunioride arvestuse kolmandalt kohalt. Päeva alustasid eestlased kolmanda ajaga, millele järgmisel katsel lisati katse teine aeg. Enne hoolduspausi sõidetud Amarante katsel keerasid oma Ford Fiesta R2T üle katuse ja katkestasid JWRC klassi liidrid Emil Bergkvist – Joakim Sjöberg. Kuna rootslaste Ford blokeeris teiste tee, siis katse peatati ajutiselt, kuni nende auto teelt ära saadi. Ralli pikima katse esimese läbimise võitsid Torn – Sikk, kellele see oli ralli kolmandaks katsevõiduks. Torn – Sikk jätkasid peale liidrite katkestamist JWRC teisel kohal ja jäid liidriks tõusnud Denis Radströmist – Johan Johanssonist maha 18,6 sekundiga.
Kahjuks pidid eestlased peale hoolduspausi sõidetud Vieira do Minho katsel tehnilistel põhjustel katkestama. Ühelt trampliinilt maandudes purunes eestlaste Ford Fiesta R2T vasakpoolne pooltelg ning katkestamine oli tõsiasi.

10.Lefebvre / Moreau (Citroën C3 R5) +15:00.4

Portugali ralli jätkub pühapäeval nelja kiiruskatsega ning kahel korral ootab võistlejaid ees Portugali ralli kuulsaim katse Fafe, mille hüppe juurde kogunevad tuhanded rallifännid.