Sunday, October 29, 2017

Ogier – Ingrassia ja M-Sport kindlustasid Wales Rally GB´l maailmameistritiitlid. Karjääri esimene etapivõit Evans – Barritile

Wales Rally GB jätkus pühapäeval viie kiiruskatsega. Liidrina läksid viimasele võistluspäevale vastu Elfyn Evans – Daniel Barritt (Ford Fiesta RS WRC). Teist kohta hoidsid Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC´17) ja kolmandat Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC). Kui liidritest jäid mõlemad võistluspaarid maha üle 50 sekundi, siis omavahel oli meeste vahe vaid 0,5 sekundit.
Pühapäeva alustati 10,41 km pikkuse Alwen katsega, mille võidu võtsid Ott Tänak – Martin Järveoja (Ford Fiesta RS WRC´17). Katse kolmanda ajaga tõusis üldarvestuse teisele kohale Neuville, kes edestas nüüd Ogieri 2,5 sekundiga. Tänak jätkas kuuendal kohal.
Brenigi esimene läbimine tõi katsevõidu norralastele Andreas Mikkelsen - Anders Jæger (Hyundai i20 Coupe WRC). Tänak oli katsel kolmas ning jäi nüüd katse võitnud Mikkelsenist maha 3,6 sekundiga.
Liidrikohta hoidis endiselt Evans, kellest 46,3 sekundiga jäi maha Neuville ning 50 sekundiga Ogier.
Päeva kolmanda kiiruskatse võit läks jagamisele Neuville – Gilsoul ja Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) vahel. Tänak – Järveojale katse neljas aeg (+1,0).
Päeva alustanud Alweni katse teise läbimise võit läks Mikkelsenile. Esimese läbimise võitnud Tänak kaotas norralasele 0,7 sekundiga ja oli teine.
Enne viimast katset juhtisid rallit Evans – Barritt, kelle edu enne punktikatset Neuville – Gilsoul ees oli 43,1 sekundit. Meeste seljataga aga käis kohtadele 3-6 väga kõva heitlus, sest kolmandat kohta hoidnud Ogieri ja kuuendat kohta hoidvat Tänakut lahutas kõigest 7,5 sekundit.
Katsevõidu ja viis lisapunkti teenisid Thierry Neuville- Nicolas Gilsoul.
Rallivõidu võtsid koduteedel Elfyn Evans – Daniel Barritt, kellele see oli karjääri esimeseks MM-ralli etapivõiduks. Evansist sai sel hooajal kolmas sõitja Ott Tänaku ja Esapekka Lappi kõrval, kes oma esimese võidu teeninud. Viimati võitsid kolm sõitjat oma esimese MM-etapi hooajal 1993, kui oma karjääri esimese võidu said Francois Delecour, Colin McRae ja Gianfranco Cunic.
Lisaks Evans – Barrittile teenis koduteedel esimese etapivõidu Briti rehvitootja DMACK, kes aastal 2011. debüteeris WRC klassis just Walesi teedel.
Ralli lõpetasid teisel kohal  Hyundai sõitjaid Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul, kes jäid võitjatest maha 37,3 sekundiga. Kolmandad olid Sebastien Ogier – Julien Ingrassia, kes kaotasid meeskonnakaaslastele 45,2 sekundiga.
Walesi teedel selgusid ka tänavused individuaal arvestuse ja tootjate maailmameister.
Tootjatest vormistas koduteedel võidu M-Sport, kellest sai ralliajaloo esimene meeskond, kes võitnud MM-tiitli erameeskonnana.
Sõitjate arvestuses võitsid viienda järjestikuse MM-tiitli Sebastien Ogier – Julien Ingrassia, kes tõid Fordile individuaalse tiitli üle 37 aasta. Viimati võitis Fordiga sõitjatest MM-tiitli 1981. aastal Ari Vatanen.
Ott Tänakule – Martin Järveojale hooaja eelviimaselt rallilt kuues koht. Eestlased jäid Evans – Barritist lõpuks maha 1:02,3.

„Malcolm Wilson ja  kogu meeskonnaga on teinud super töö. Õnnitlused ka Sebastienile ja Julienile viienda MM-tiitli võidu puhul,“ sõnas Ott keerulise nädalvahetuse kokkuvõtteks.

Autoralli MM-võistluste viimane etapp sõidetakse kolme nädala pärast Austraalias.