Friday, October 27, 2017

M-Sport sõitjad hoiavad peale Wales Rally GB reedest võistluspäeva kolmikjuhtimist!

M-Sport meeskonnal jäi reedel Walesi teedel ideaalsest tulemusest puudu vaid üks katsevõit

Wales Rally GB 2017 sai alguse neljapäeva õhtul, kui võistluse avakatsena sõideti 1,49 km pikkune publikukatse, mille võidu võtsid MM-liidrid Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC´17). Ott Tänak – Martin Järveoja (Ford Fiesta RS WRC´17) alustasid rallit neljanda katseajaga ning jäid meeskonnakaaslastest maha 0,6 sekundiga. Segadusega algas Thierry Neuville (Hyundai i20 Coupe WRC) ralli, kelle kaardilugeja Nicolas Gilsoul tegi vea ning nii hilineti esimese katse starti minuti jagu ning teeniti 10 sekundiline karistus.
Võistlus jätkus Eesti aja järgi reede pärastlõunal, kui ees ootas 20,28 km pikkune Myherin katse.
Walesis viimasel neljal aastal parim olnud ja nende aastate jooksul koguni 87 katset ralli liidrid olnud Ogier – Ingrassia kaotasid oma esikoha koduteedel sõitvatele Elfyn Evansile – Daniel Barrittile (Ford Fiesta RS WRC´17). DMACKi toodangut kasutavad M-Sport sõitjad võitsid katse ning juhtisid nüüd Ogieri ees 3,1 sekundiga. Tänak – Järveojale päeva esimeselt katselt neljas aega + 4,3.
Järgnevana ootas sõitjaid ees päeva lühima katse Sweet Lamb (4,24) esimene läbimine. Kasevõidu võttis Tänak, kes vähendas vahet Evansiga 1,1 sekundi võrra. Katse teine oli Neuville +0,1 ja kolmas Ogier +0,2.
Enne lõunapausi sõideti reedese võistluspäeva pikim katse Hafren, mille pikkuseks 35,14 km.
Kõige kiiremini õnnestus see libe ja pikk katse võistluspaaril nr.3 Evans – Barritt, kes suurendasid üldarvestuses teiseks tõusnud Tänak – Järveoja ees edu 6,7 sekundile. Kuna Ogier – Ingrassia kaotasid katsel koguni 14,2 sekundit, tähendas see seda, et M-Sport sõitjad kaotasid kolmikjuhtimise ning kolmandaks tõusid Kris Meeke – Paul Nagle (Citroen C3 WRC), kes jäid liidritest maha 16 sekundiga. Katsel kaotasid üle minuti aega Citroeni teised sõitjad Craig Breen – Scott Martin, kelle Citroen C3 WRC-l purunes vasak esimene rehv.
Peaaegu kõik võistlejad kurtsid esimese katseteringi lõpus, et nende autod on alajuhitavad. Kuna aga reedesel võistluspäeval puudus hoolduspaus, siis pidid sõitjad ise vastavalt võimalustele auto paremasse korda seadma.
Tänak sõnas lõunapausi ajal, et ei jäänud esimesel katseteringil auto käitumisega rahule ning üritab lõunapausil pidurid ja auto tasakaalu paremaks saada.
Ralli jätkus Myherin´i teise läbimisega ning selle võidu võttis Evans, kes suurendas oma edu katsel kaheksanda aja (+8,4) välja sõitnud Tänaku ees 15,1 sekundile. Ogier tõusis katse teise ajaga (+4,3) üldarvestuse kolmandaks ning jäi uelslasest maha 20,7 sekundiga.
Lühikese Sweet Lamb teise läbimise võitis Ogier, kes vähendas katsel teise aja saanud Evansiga vahet 0,7 sekundi võrra. Katse kolmas oli Neuville +1,3. Tänakule võistluspäeva eelviimaselt katselt viies aeg +1,7.
Pika võistluspäeva lõpetas 35,15 km pikkuse Hafren katse teine läbimine, mille võidu võttis Neuville, kes rikkus selle tulemusega M-Sport meeskonna jaoks täiusliku päeva. 0,8 sekundiga jäi Neuvillest maha Evans ja 7,6 sekundiga Ogier. Tänak lõpetas päeva neljanda katseajaga ning kaotas katsevõitjale 9,3 sekundiga.
Kui katse esimesel läbimisel lõhkus Craig Breen auto vasaku esirehvi, siis teisel läbimisel pidi iirlane sootuks katkestama.

Seitsme sõidetud kiiruskatse järel juhivad rallit Elfyn Evans – Daniel Barritt. Viimati juhtis britt (Colin McRae) koduteedel sõidetavat MM-rallit aastal 2001.

„Siin viimasel katsel oleksime võinud olla veidi rohkem konkurentsis, sest tunne polnud väga hea. Homme saab olema määrava tähtsusega päev,“ sõnas liider Evans päeva viimase katse lõpus.

Peale Wales Rally GB esimest pikemat võistluspäeva hoiavad teist kohta Ott Tänak – Martin Järveoja, kes jäävad liidritest maha 24,4 sekundiga.

„Kuna täna ei olnud päevast hooldust, siis jätkasime ka teisel ringil mitte heas tasakaalus autoga ning see oli veidi äritav, sest sa näed katsel olles, kuhu sekundid kaovad,“ võttis eestlane reedese võistluspäeva kokku.

Vaid 2,2 sekundi kaugusel on meeskonnakaaslastest Sebastien Ogier – Julien Ingrassia.

„Hommikuse ringi katsetel ei olnud meil väga head, kuid pealelõunased sõitsin juba suurema riskiga,“ sõnas M-Sportile kolmikjuhtumise kindlustanud Ogier võistluspäeva lõpuks.

Parima mitte Fordiga sõitnud võistluspaarina lõpetasid reedese võistluspäeva Thierry Neuville - Nicolas Gilsoul. Liidritest jäävad belglased maha 37,1 sekundiga.

WRC2 arvestuses osalevad Raul Jeets - Kuldar Sikk (Škoda Fabia R5) said päeva parima katseaja kirja võistluspäeva viimasel katsel, kui olid 16. Peale seitset katset hoiavad eestlased WRC2 arvestuse 16.kohta. Liidritest Pontus Tidemandis - Jonas Anderssonist (Škoda Fabia R5) jäävad mehed maha 5:25,3.

Kuula Raul Jeetsi mõtteid SIIT

Laupäeval ootab võistlejaid ees üheksa kiiruskatset ning päeva ainus hoolduspaus on kavas enne kahte viimast õhtupimeduses sõidetavad katset.