Friday, June 9, 2017

Miko Niinemäe - Martin Valter hoiavad enne Sardiinia ralli lõunast hoolduspausi JWRC klassi kuuendat kohta

Miko ja Martin alustasid Sardiinia ralli reedest võistluspäeva hästi ning katse teise ajaga tõusti JWRC üldarvestuse neljandale kohale. 14,54km pikkuse katse võitnud Terry Folbist jäi Niinemäe maha 0,5 sekundiga. Päeva teise katsena sõideti võistluspäeva pikima katse Monte Olia (19,05 km) esimene läbimine. Miko ja Martin jätkasid heas tempos ning said katselt kirja kolmanda resultaadi. Katse võitnud Solans – Sotosest jäid eestlased maha 8,4 sekundiga. Üldarvestuses tõusti kolmandaks, liidrina jätkanud Solans – Sotosest jäid eestlased maha 10,6 sekundiga.
Kahjuks sõitsid eestlased paar kilomeetrit enne katse lõppu kivi vastu, mille tagajärjel läksid Ford Fiesta R2T vasak esimene õõtshoob ja tagasild kõveraks ning purunes rehv. Esimese katseteringi eelviimasele katsele „lonkava“ autoga startinud Niinemäe – Valter said katselt kirja seitsmenda aja ning kukkusid üldarvestuses koha võrra. Liidrina jätkanud hispaanlastest jäid eestlased maha 22,9 sekundiga. Enne hoolduspausi sõidetud 14,14 km pikkuselt katselt ei pääsenud kahjuks Niinemäe – Valter taas rehvipurunemisest, kuigi kuskile vastu ei sõidetud. Katselt kogunes meestele 20,1 kaotusekundit. Üldarvestuses pidid eestlased endast mööda laskma veel kaks konkurenti ning jätkavad nüüd kuuendal kohal. Liider Solans – Sotosest jäävad Niinemäe – Valter maha 42,5 sekundiga. Nüüd ootab võistlejaid ees hoolduspaus, kus loodetavasti Miko ja Martini võistlusauto taas töökorda saadakse, et siis teisel katseteringil kaotatud aega tagasi hakata tegema.