Friday, March 10, 2017

Ott Tänak – Martin Järveoja alustasid Mehhiko rallit hästi

Eesti aja järgi reede esimestel tundidel sai alguse tänavune Mehhiko MM-ralli. Võistluse avakatsena sõideti Mexico City, Zocalo väljakul kahel korral 1,57 km pikkune publikukatse. Vihmamärjal rajal sõidetud katse esimese läbimise võitsid Toyota Gazoo Racing meeskonna sõitjad Juho Hänninen – Kaj Lindström (Toyota Yaris WRC). Soomlastest 0,3 sekundi kaugusele jäi Citroëni meeskonna esipaar Kris Meeke – Paul Nagle (Citroën C3 WRC). Katse kolmandad olid Hayden Paddon – John Kennard (Hyundai i20 Coupe WRC), kes jäid konkurentidest maha 1,6 sekundiga.
Ott Tänak – Martin Järveoja (Ford Fiesta RS WRC´17) said katse esimeselt läbimiselt kirja viienda aja , jäädes põhjanaabritest 2,8 sekundi kaugusele.
Kui katse esimesele läbimisel olid parimad Fordi sõitjad Tänak – Järveoja, siis katse teise läbimise võitsid valitsevad maailmameistrid Sébastien Ogier – Julien Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC´17). Tänak – Järveoja kaotasid meeskonnakaaslastele vaid 0,1 sekundiga. Teise ringi kolmand aja sõitsid välja neljapäevase testikatse võitjad Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC), kes jäid Ogier – Ingrassiast maha 0,3 sekundiga.
3,14 katsekilomeetri järgi juhivad Mehhiko rallit Hänninen – Lindström, kelle edu teist kohta jagavate Tänak – Järveoja ja Meeke – Nagle ees on 1,6 sekundit.

„Keeruline, aga hea algus rallile tehtud! Just maandusime tagasi Leonis, nüüd kerge uni ja hakkabki päris töö pihta,“ vahendas Ott Tänak FB vahendusel esimesi muljeid.

WRC2 klassis haarasid ohjad Pontus Tidemand – Jonas Andersson (Škoda Fabia R5), kes üldarvestuses hoiavad üheksandat kohta.

Ralli ei alanud hästi DMACK meeskonna sõitjatele Elfyn Evansile ja Daniel Barrittile (Ford Fiesta RS WRC´17). Britid said küll Mexico Citys sõidetud avakatse läbimistel kirja kuuenda ja neljanda aja, kuid kokkuvõttes on nad viimased, sest peale testikatset vahetati nende võistlusauto mootor ning selle eest lisasid kohtunikud ajale viis trahviminutit.

Peale Mexico Citys sõidetud „Miki-Hiire“ katset aeti võistlusautod taas treileritele ning võistlejad ja meeskonnaliikmed alustasid tagasilendu Leoni, kus asub võistluskeskus.
Ralli jätkub Eesti aja järgi 19:28, kui MM-sarja liidrid Jari-Matti Latvala – Mikka Anttila (Toyota Yaris WRC) stardivad 54,90 km pikkuse El Chocolate katse esimesele läbimisele.