Saturday, January 14, 2017

Peterhanselile karjääri 13. Dakari võit! Toomas Triisa võitis SUPER sõiduga Malle-Moto klassi

Stephane Peterhansel on nüüd Dakari maratonralli võitnud 13. korral

Täna sai lõpu 2.jaanuaril alanud Dakari ralli 2017.Viimase katsena pidid võistlejad läbima lühikese 64 km pikkuse katse ning veidi üle 700 km ülesõitu.
Nagu juba Dakaril traditsiooniks saanud, siis viimasel „sprindil“ enam klasside liidreid ei rünnata ning viimane katse on pigem selline, kus katsevõitu lähevad püüdma need, kel see veel puudu või, kes veel konkurendiga sekund-sekundis heitluses. Üldarvestuse võitjas ei olnud juba eile kahtlust ning nii käisid ka Sébastien Loeb – Daniel Elena, koos teiste konkurentidega Stéphane Peterhanselit ja Jean-Paul Cottret enne viimast katset võidu puhul õnnitlemas. Dakari viimase katse võit Loeb – Elenale, kellele see oli tänavuse Dakari viiendaks katsevõiduks.
Lõpuks jäi autoralli üheksakordse meistri Loebi ja karjääri 13. Dakari võidu võtnud Peterhanseli vaheks +00:05:13. Peugeotile kindlustasid kolmikvõidu Cyril Despres - David Castera, kes jäid meeskonnakaaslastele alla juba üle poole tunni +00:33:28.
Kui Mr.Dakarile oli see 13. Dakari võiduks, siis Peugeotile kuuendaks.

27. Yazeed Al-Rajhi/Timo Gottschalk, Mini +15:04.37

Mootorrataste arvestuses võttis karjääri esimese Dakari võidu KTM tehasemeeskonna sõitja Sam Sunderland. Teisena lõpetas Sunderlandi meeskonnakaaslane Matthias Walkner +00:32.00 ning KTM kolmikvõidu kindlustas Gerard Farres Guell +00:35.40.

Toomas Triisa tegi täna Dakaril Eesti motospordi ajalugu. Super mees oled, Tom!

Eestlaste suured ootused olid viimaselt katselt seotud Dakar Rally Team Estonia sõitja Toomas Triisaga (Husqvarna), kes startis viimasele lühikesele katsele absoluutarvestuse 30. kohalt ning Malle-Moto klassi liidrina.
Triisale viimane katse probleeme ei valmistanud ning nii sai karjääri teise Dakari stardi teinud Triisa katse finišis nautida Dakari kõige raskema klassi Malle-moto võitu! Super sõidu teinud eestlase mootorrataste arvestuse lõpukoht oli 30. Võitjale Sam Sunderlndile kaotas Triisa ralli lõpuks +05:48.43. Malle-Moto klassis edestas suurepärase tulemuse saavutanud  ja Eesti motospordi ajalugu teinud Triisa lähimat konkurenti, Lydon Poskitit +02:32.45.
Meeskonna teine sõitja Mart Meeru jõudis samuti täna õnnelikult katse lõppu ning tema üldarvestuse lõpukohaks jäi 55. +11:32.18. Malle-Moto klassis oli eestlase koht kuues. Triisast jäi Meeru lõpuks maha +05:43.35.
Igatahes olen hetkel meeste saavutuse üle väga-väga uhke ning loodan, et mehed ise ka saavad aru, kui suure asjaga nad hakkama on saanud. On olnud au nende tegemisi need kaks nädalat kajastada ning loodetavasti on mehi Tallinna lennujaamas tervitamas palju lähedasi. sõpru ja fänne, et seda vinget saavutust tunnustada ja nende kõvade meeste kätt suruda. Veelkord Tom ja Mart, palju, palju õnne! Vinged mehed olete!

Dakar Rally 2017  MALLE-MOTO TOP10:

1. Toomas Triisa EST 37:55:05 (üldarvestuses 30. koht)
2. Lyndon Poskitt GBR 40:27:50 (+2:32:45) (39.)
3. Jose Julian Kozac ARG 40:41:29 (+2:46:24) (40.)
4. Robert jr. Van Pelt NLD 41:19:56 (+3:24:51) (43.)
5. Manuel Lucchese ITA 42:46:01 (+4:50:56) (51.)
6. Mart Meeru EST 43:38:40 (+5:43:35) (55.)
7. Toia Diocleziano ITA 44:44:45 (+6:49:40) (58.)
8. Kevin Echeveste ARG 45:20:20 (+7:25:15) (60.)
9. Julian Jose Garcia Merino ESP 48:17:36 (+10:22:31) (72.)
10. Jean-Christophe Menard FRA 49:59:44 (+12:04:39) (77.)

Kui autode arvestuses võtsid kolmikvõidu Peugeot ja tsiklite arvestuses KTM, siis veoautodel võttis kaksikvõidu Kamaz. Veoautode arvestuses võttis karjääri teise Dakari võidu Eduard Nikolaev. Meeskonnakaaslane Dmitri Sotnikov jäi Nikolaevist maha  +00:18.58  ning möödunud aastane Dakari võitja Gerard de Rooy (Iveco) +00:41:19.

Quadide arvestuses ei olnud tänavusel Dakaril jälle vastast Yamaha sõitjatele, kellele kuulusid koguni kuus esimest kohta. Karjääri esimese Dakari võidu võttis Sergey Karyakin, kes edestas ralli lõpuks Ignacio Casalet +01:14.51 ning kolmanda koha saanud Pablo Copettit +04:20.19.

UTV-de arvestuse Dakari ajaloo esimese võidu võttis Leonardo Torres (Polaris).

Finišipoodium juba ootab ja Eesti aja järgi kell 22:00 sõidavad sinna esimesed tsiklid ja quadid. Dakar Rally Team Estonia abilised otsivad hetkel võimalust, et selleks ajaks oleks nende lehelt võimalik seda ka otseülekandes vaadata.

Kõikide Dakari fännidega kohtume loodetavasti juba uuel aastal!