Saturday, November 19, 2016

Mikkelseni edu  Ogieri ees enne pühapäevaseid katseid on napp kaks sekundit. Tänak jätkab kaheksandal kohal

Austraalia ralli sai Eesti aja järgi jätku reede hilisõhtul ning kohe avakatsena ootas võistlejaid ees ralli pikim,  Nambucca kiiruskatse, millel pikkust 50,80 km. Teist võistluspäeva alustasid liidrina Andreas Mikkelsen - Anders Jæger (VW Polo R WRC), kelle edu meeskonnakaaslaste Sébastien Ogier – Julien Ingrassia (VW Polo R WRC) ees oli 15,4 ja Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 WRC´16) ees 22,5 sekundit. Ott Tänak – Raigo Mõlder (Ford Fiesta RS WRC) hoidsid avapäeva järel kaheksandat kohta, kaotades liidritele 1:30,6.

Ott Tänak - Raigo Mõlder jätkavad hooaja viimasel MM-rallil kaheksandal kohal

Laupäeva avakatsena sõidetud Nambucca esimese läbimise võit läks Hyundai paarile Hayden Paddon – Jonh Kennard (Hyundai i20 WRC´16). Uusmeremaalaste võidu naeratus oli aga väga tolmune, sest kõrvalistuja uksest tuli millegipärast katse ajal palju tolmu sisse ning katse lõpus nägid mehed välja pigem kruusatehase tööliste, kui rallisõitjate moodi. Katse teine aeg Jari-Matti Latvalale – Miikka Anttilale (VW Poli R WRC), kes aga olid suurest mängust väljas juba peale avapäeva ning jätkasid rallit 13.kohal. Katse kolmanda aja sai Mikkelsen, kes kaotas katse võitnud Paddonile koguni 10,2 sekundiga. Ralli üldarvestuses oli nüüd liidrina jätkava VW sõitja ja teiseks tõusnud Hyundai sõitja vahe 13,5 sekundit. Tänak – Mõlder alustasid päeva viienda katseajaga ning kaotasid katse lõpuks võitjale 14,1 sekundiga. Tänak oli üldiselt katsega rahul, kuid ütles, et pärast 10km kadus nende rehvidel pidamine, mis tingitud kuumadest oludest. Päeva teise katsena sõideti 14,84 km pikkune Valla16 katse, mille võidu võttis Latvala, kellele see oli nädalavahetuse esimeseks katsevõiduks. Katse teise aja sõitis välja esimesena katsele startinud Ogier, kes kaotas meeskonnakaaslasele 7,8 sekundiga. Identse aja Ogieriga sõitis välja M-Sport piloot Mads Østberg. Liidrite heitluses edestas Paddon küll Mikkelseni, kuid seda vaid 0,1 sekundiga. Ott Tänak sai päeva teiselt katselt kirja kaheksanda aja (+11,8) ning samal positsioonil jätkas eestlane ka üldarvestuses (+1:37,3).
Enne hoolduspausi sõideti 1,37 km pikkune Raceway publikukatse, mille võit läks jagamisele koguni kolme sõitja vahel. Identse aja sõitsid välja Ogier, Mikkelsen ja Dani Sordo (Hyundai i20 WRC´16). Tänakul kogunes katsevõitjatele lühikese katsega 0,7 kaotusekundit.  Lõunale tuli liidrina Mikkelsen, kelle edu Paddoni ees oli 13,6 ja Ogieri ees 16,6 sekundit.
Peale hoolduspausi ootas sõitjaid ees Nambucca korduvläbimine, mille võit läks Latvalale. VW kindlustasid katse kolmikvõidu Ogier (+0,9) ja Mikkelsen (+5,5). Kuna Paddon jäi katsevõitjast maha 8,2 sekundiga, siis üldarvestuses tähendas see seda, et Ogier ja Paddon vahetasid kohad. Kui sama katse esimesel läbimisel valitsesid õhus veel veidi „jahedamad“ temperatuurid, siis pärastlõunaks lõõmas juba päike päris kuumalt ning see avaldas tugevalt mõju ka DMACK rehvidele. Tänakult ralli pikima katse teiselt läbimiselt üheksas aeg (+40,4). Valla16 katse teise läbimise võitis Neuville, kes edestas 0,6 sekundiga Ogieri ja 3,6 sekundiga Paddonit. Ralli liider Mikkelsen sai katselt kirja alles kaheksanda aja ning andis Ogierile ära koguni 9,6 sekundit. Mikkelsen kellele oli katsel probleeme siduri ja piduriga ning lisaks ka rehvidele edestas nüüd meeskonnakaaslast vaid 2,8 sekundiga. Kolmandana jätkas Paddon, kes jäi liidrist maha 10,2 sekundiga. Tänak – Mõlderile ralli 16 katselt üheksas aeg (+13,4).
Sarnaselt reedega lõpetas ka laupäevase võistluspäeva Coffs publikukatse, mida läbiti kahel korral.
Katse esimese läbimise võitis Ogier ning teise Mikkelsen. Tänak – Mõlderile katse mõlemalt läbimiselt üheksas aeg.
Enne pühapäevaseid katseid juhivad rallit Andreas Mikkelsen - Anders Jæger, kelle edu meeskonnakaaslaste Sébastien Ogier – Julien Ingrassia ees on täpselt kaks sekundit. Enne hooaja viimast võistluspäeva hoiavad kolmandat kohta Hayden Paddon – John Kennard, kes jäävad liidritest maha 12 sekundiga. Ott Tänak – Raigo Mõlder lõpetasid laupäevase võistluspäeva kaheksandal kohal ning jäävad liidritest maha 2:19,9.

10.Lappi / Ferm Škoda Fabia R5 +5:22.7

Ralli MM-hooaega 2016 lõpetaval võistluspäeval sõidetakse viis kiiruskatset ja läbitakse 60,74 katsekilomeetrit. Kas Sébastien Ogier teeb ajalugu ja saab läbi aegade esimeseks sõitjaks, kes Austraalias võitnud neljal aastal järjest? Kas Mikkelsen suudab oma edu hoida ja saavutada hooaja kokkuvõttes teise koha? Kas VW võtab viimaselt rallilt kaksikvõidu? Mitmendana lõpetab hooaja viimase ralli Ott Tänak? Kõigile nendele küsimustele saame vastused Eesti aja järgi pühapäeva öösel.