Saturday, October 29, 2016

Neli kiiruskatset võitnud Tänak – Mõlder jätkavad Walesi rallil teisel kohal

Walesi MM-ralli jätkus laupäeval kaheksa kiiruskatsega. Peale reedest võistluspäeva hoidsid liidrikohta VW sõitjad Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (VW Polo R WRC), kelle edu Ott Tänak – Raigo Mõlderi (Ford Fiesta RS WRC) oli 37,3 sekundit. Peale avapäeva hoidsid kolmandat kohta Hyundai sõitjad Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 WRC´16) ,kes jäid liidritest maha 1:09,0.
Laupäeva esimese katsena sõideti 9,64 km pikkune Pantperthog kiiruskatse, mille võit läks Tänak – Mõlderile, kes võtsid Ogier – Ingrassialt tagasi 1,5 sekundit ning suurendasid enda edu Neuville – Gilsoul ees 2 sekundi võrra.

Tänak - Mõlder võitsid laupäeval neli kiiruskatset

Järgnevana sõidetud laupäevase võistluspäeva pikima katse Dyfi (21,12km) esimese läbimise võitis Ogier, kes edestas katsel teise aja saanud Tänakut 2,4 ja Hyundai sõitjad Hayden Paddonit (Hyundai i20 WRC´16) 8,6 sekundiga. 11,34 km pikkuse Gartheiniog kiiruskatse võitis Neuville, kellele see oli tänavusel Walesi rallil teiseks kiiruskatse võiduks. Katse teise aja sõitis välja Andreas Mikkelsen (VW Polo R WRC), kes oli aga juba suurest mängust väljas, kui avapäeval tänu tehnilistele probleemidele ligi 9 minutit kaotas. Ralli esikoha duellis edestas Tänak Ogieri 1,9 sekundiga ning nüüd oli VW ja Fordi sõitja vahe 36,3 sekundit. Pantperthog korduvkatse võit läks Tänak – Mõlderile, kes vähendasid Ogier – Ingrassiaga veel vahet 2,9 sekundi võrra. Katse kolmandad olid Neuville – Gilsoul, kes jäid DMACK sõitjatest maha 3,2 sekundiga. Ka järgneva katse võit kuulus eestlastele, kes edestasid seekord prantslasi 2,8 ja belglasi 10,8 sekundiga. Kui Gartheinog katse esimesel läbimisel sai Tänak kirja kolmanda katseaja, siis sama katse korduvläbimisel võttis Fordi sõitja ülivõimsa võidu. Katse teine oli Neuville, kes kaotas Tänakule 5,7 ja ja kolmas Ogier, kes jäi Tänakust maha 5,8 sekundit.
Ralli absoluutarvestuses oli nüüd Ogieri edu päeva neljanda kiiruskatse võidu võtnud Tänaku ees 24,8 sekundit. Kolmandana jätkas Neuville, kes jäi omakorda Tänakust maha 1:01,8.
Päeva eelviimase katsena sõidetud Aberhirnant katse võitis Ogier, kes edestas 5,8 sekundiga Paddonit ja 6,6 sekundiga meeskonnakaaslast Jari-Matti Latvalat (VW Polo R WRC). Tänak pidi katsel tunnistama Ogieri 7 sekudilist paremist ning nüüd oli VW ja Fordi sõitja vahe enne päeva viimast lühikest publikukatset 31,8 sekundit.
Laupäevase võistluspäeva lõpetas 1,80 km pikkune Cholmondeley Castle katse, mille võitis Mikkelsen. Katse teine oli Ogier ja kolmas Paddon, kes jäid norralasest maha vastavalt 0,3 ja 0,6 sekundit. Tänak sai päeva viimaselt katselt kirja seitsmenda aja, kaotades VW sõitjale 2,3 sekundiga.
Enne pühapäevaseid kiiruskatseid juhivad MM-hooaja eelviimast rallit Sebastien Ogier – Julien Ingrassia, kelle edu laupäeval neli kiiruskatset võitnud Ott Tänak – Raigo Mõlder ees on 33,8 sekundit. Pärast 16 sõidetud kiiruskatset hoiavad absoluutarvestuse kolmandat kohta Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul, kes jäävad liidritest maha 1:34,5.

"Hoolimata sellest, et Ogier kontrollib olukorda päris hästi oli meil päev millega võime väga rahule jääda. Hoolimata sellest, et rajaolud on hetkel pigem meie kahjuks, siis õnneks töötab meie rehv nendest tingimustes suurepäraselt ning kokkuvõttes oli meie jaoks hea päev,“ võttis Tänak laupäevased katsed kokku.,

Walesis WRC2 klassi punktide eest mitte heitlevad Pärn - Morgan hoiavad R5 masinate arvestuses 7.kohta

Walesi rallil R5 autode arvestuses võistlevad Sander Pärn – James Morgan (Ford Fiesta R5) alustasid võistluspäeva oma klassi seitsmendalt kohalt. Terve laupäeva jooksul näidati katsetel TOP10 lähedasi katseaegasid ning parimal katsel saadi kahel korral kirja oma klassi üheksas resultaat. Päeva lõpetasid DMACK meeskonna sõitjad seitsmendal kohal.

Pühapäeval ootab võistlejaid kuus kiiruskatset kogupikkuses 52,08km. Võistluse lõpetab Brenig katse teine läbimine, mis on tänavuse Walesi MM-ralli punktikatseks.