Saturday, May 21, 2016

Kris Meeke – Paul Nagle liiguvad Portugali MM-rallil karjääri teise võidu poole, Pärn-Järveoja katkestasid

Eesti aja järgi laupäeva ennelõunal jätkunud Porugali MM-ralli kolmandal võistluspäeval sõideti kokku kuus kiiruskatset, kogupikkusega 165,28 km. Liidrina alustasid võistluspäevale kümnenda autona startinud Citroëni sõitjad Kris Meeke – Paul Nagle (Citroën DS 3 WRC), kes võtsid kohe ka päeva esimese kiiruskatsevõidu. Hooaja esimest kruusarallit sõitvatele Citroëni meeskonna sõitjatele kaotasid 6 sekundiga VW sõitjad Andreas Mikkelsen - Anders Jæger (VW Polo R WRC) ning 6,7 sekundiga hooaja esimese TOP3 aja välja sõitnud M-Sport sõitjad Eric Camilli - Benjamin Veillas (Ford Fiesta RS WRC).
Üldarvestuses suurendasid prantsuse autotootja sõitjad teisel kohal jätkanud Sébastien Ogier – Julien Ingrassia (VW Polo R WRC) ees edu 11,2 sekundi võrra.
Katsel jäid rajaäärde ralli liidrite meeskonnakaaslased Stéphane Lefebvre  - Gabin Moreau, kelle Citroën DS3 WRC masinal purunes parem esivedrustus. Teine avakatsel katkestanud võistluspaar oli Kevin Abbring – Sebastian Marshall (Hyundai i20 WRC), kes startisid teisele võistluspäevale Rally2 reeglite alusel.

Kris Meeke - Paul Naglet lahutavad karjääri teisest MM-võidust 67,32km

Järgnevana sõidetud 26,31 km pikkuse Marão katse esimese läbimise võitis Meeke, kelle edu taas katsel teise aja saanud Mikkelseni ees oli 8,1 ja kolmandat aega näidanud Ogieri ees 10,8 sekundit. Üldarvestuses oli liidrina jätkanud briti edu neljakordse Portugali ralli võitja ees 53,9 sekundit.
Katsel oli tehnilisi probleeme kahel Fordi sõitjal, kelle mõlema Ford Fiesta WRC-l jäi tänu veovõlli purunemisele alles vaid esivedu. Mads Østberg - Ola Fløene kaotasid katse võitjatele +1.21,8 ja Henning Solberg – Ilka Minor-Petrasko +1.06,7.
Reede õhtul mõlemad Porto linnkatse läbimised võitnud ja üldarvestuses viiendat kohta hoidnud Hyundai sõitjate Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 WRC´16) tänavu aastane ebaõnn ei taha kuidagi lõppeda, sest belglased pidid Portugali ralli üheteistkümnendal kiiruskatsel jääma teeäärde põhjusel, et nende i20 WRC masinal sai bensiin otsa.
Enne hoolduspausi sõideti võistluse pikima katse Amarante 37,67 km esimene läbimine. Kolmanda järjestikuse katsevõidu võtsid Meeke – Nagle, kes suurendasid katsel kolmandaks jäänud Ogier – Ingrassia ees üldarvestuses edu 9 sekundi võrra ning päeva esimesse hooldusesse tulid Citroëni sõitjad 1.02,9 eduga. Katsel said teise aja endiselt kehva masina seadistuse üle kurtvad Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila (VW Polo R WRC) +7,5.
Üldarvestuses vahetasid kohad Mikkelsen ja Dani Sordo – Marc Marti (Hyundai i20 WRC´16), kes ainsate Hyundai sõitjatena jätkavad rallit.

Ainsa Hyundai i20 WRC masinaga jätavad Portugali ralli Sordo - Marti

Peale hoolduspausi sõidetud Baião katse teise läbimise võitis Mikkelsen, kellele see oli nädalavahetuse esimeseks katsevõiduks. VW kindlustasid katse kolmikvõidu Ogier +5,7 ja Latvala +6,6. Liider Meeke sai kirja neljanda katseaja, kaotades katse võitnud norralasele 11,7 sekundiga.
Ka järgneva katse võitis Mikkelsen, kes vähendas Ogieriga vahet 5,7 sekundi võrra ning nüüd oli kahe VW sõitja vahe kõigest 0,5 sekundit. Katse kolmas oli Sordo +4,1.
Enne päeva viimast katset hoidis liidrikohta Meeke, kelle edu Ogieri ees oli 57,7 ja Mikkelseni ees 58,2 sekundit.
Päeva viimase katsena sõidetud Amarante katse teise läbimise võitsid Ogier – Ingrassia, kes vähendasid üldarvestuses vahet katsel viienda aja saanud Meeke – Nagle´ga 12,4 sekundi võrra.
Päeva viimase katse lõpetas kolmandana Latvala, kes kaotas meeskonnakaaslasele 4,3 sekundiga.
Enne viimast võistluspäeva hoiavad Portugali ralli liidrikohta Kris Meeke – Paul Nagle, kelle edu Sébastien Ogier – Julien Ingrassia ees enne ralli nelja viimast kiiruskatset on 45,3 sekundit. Päeva lõpetasid kolmandana Andreas Mikkelsen - Anders Jæger, kes jäävad meeskonnakaaslastest maha 3,1 sekundiga. Ainsa Hyundai võistluspaarina Portugalis jätkavad Dani Sordo – Marc Marti, kes kaotavad enne viimast võistluspäeva kolmandat kohta hoidvatele VW sõitjatele 31,6 sekundiga.
Parima Fordi võistluspaarina lõpetasid laupäevase võistluspäeva Eric Camilli - Benjamin Veillas, kes on Portugalis, võrreldes eelnevate rallidega, näidanud väga korraliku tempot. Kuuendana lõpetasid Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila, kes edestasid päeva jooksul tehniliste probleemidega kimpus olnud Mads Østbergi - Ola Fløenet. Parima erasõitjana jätkavad Portugali MM-rallit kaheksandalt kohalt Martin Prokop – Jan Tománek (Ford Firesta RS WRC).
Eelviimasel punktikohal lõpetasid Portugali ralli eelviimase võistluspäeva WRC2 arvestuse liidrid Pontus Tidemand - Jonas Andersson (Škoda Fabia R5), kes eelviimasel katsel kaotasid rehvi purunemise tõttu korraks ka WRC2 arvestuse esikoha, kuid võtsid selle päeva viimasel katsel tagasi Nicolás Fuchsilt – Fernando Mussanolt (Škoda Fabia R5),kes lõpetasid üldarvestuse TOP10.

Pärn – Järveoja katkestasid

WRC2 arvestuses alustasid päeva liidrina rootslased Pontus Tidemand - Jonas Andersson. Eestlased Sander Pärn – Martin Järveoja (Ford Fiesta R5) lõpetasid avapäeva WRC2 arvestuse 14.positsioonil. DMACK meeskonna sõitjate päeva tulemuse rikkus kuuenda katse spinn ja seitsmendal purunenud rehv, mille mehed katsel ära vahetasid.
Laupäevast päeva alustasid eestlased 14. katseajaga. Katse võitnud soomlasele Teemu Suninenile (Škoda Fabia R5) kaotasid mehed 29,9 sekundiga. Järgneval katsel näitasid Fordi sõitjad katse kümnendat aega. Katse võitnud Elfyn Evansile (Ford Fiesta R5) kaotati 33,8 sekundiga ning üldarvestuses jätkati 11.positsioonil.

Pärn - Järveoja katkestasid Portugali ralli laupeävase päeva väljasõidu tõttu

Järgnevana sõidetud päeva pikim katse jäi eestlastele viimaseks, sest eestlaste Ford Fiesta R5 sai teelt väljasõidu tõttu nii palju kannatada, et jätkata polnud enam võimalik.
WRC2 arvestuse laupäevase võistluspäeva lõpetasid liidrina Pontus Tidemand - Jonas Andersson.

10.Fuchs / Mussano Škoda Fabia R5 +10:26.2

Portugali MM-ralli jätkub pühapäeval, kui võistlejaid ootab 67,32 katsekilomeetrit, mille jooksul läbitakse kahel korral legendaarne Fafe kiiruskatse.
Esimene võistlusmasin stardib Portugali ralli pühapäevasele avakatsele Eesti aja järgi 09:04.